Teraz możesz niezwykle szybko zweryfikować czyj to numer

16 maja 2018

Weryfikacja nieznanego numeru

Na twoim telefonie jest całe mnóstwo połączeń, których nie odebrałeś, bo pochodziły z nieznanego numeru? Teraz w Internecie możesz sprawdzić kto to.

Korzystając z wyszukiwarek numerów możemy zapoznać się z wieloma informacjami na temat obcych numerów oraz osób, do których mogą one należeć. Korzystanie z takich stron internetowych, baz numerów albo mobilnych aplikacji nie raz może okazać nam się nieocenioną pomocą. Warto zwrócić na nie uwagę w uzasadnionych przypadkach i czerpać z takich wyszukiwarek najwięcej jak tylko można.

Stare sposoby w nowym wydaniu

Telefony komórkowe posiada teraz praktycznie każdy z nas. Czy to młodsza osoba, czy też starsza. W dzisiejszych czasach nie ma to najmniejszego znaczenia. Mamy telefony osobiste, ale także te służbowe. Im więcej posiadamy przy sobie takich urządzeń mobilnych tym bardziej jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwa, które nierozerwalnie są  z nimi połączone. Bowiem rosnąca popularność telefonów komórkowych wśród całego społeczeństwa doprowadziła do tego, że wraz z rozwojem nowych telefonów i nowych operatorów pojawiły się także nowe formy oszust. Oszuści nabierają teraz coraz większej wprawy i korzystają z tego co daje im dwudziesty pierwszy wiek. Korzystają z Internetu, oszukują online, ale także decydują się na naciąganie ludzi przez telefony. Po prostu do nich dzwonią albo wysyłają do nich wiadomości tekstowe.

Jak namierzyć takiego oszusta?

Najważniejsze w tym wszystkim to po prostu nie dać się nabrać. Słowa takich oszustów teoretycznie mogą brzmieć naprawdę kusząco i przekonywująco, jednak w praktyce mogą doprowadzić do kompletnej zguby. Złodzieje przede wszystkim za podstawą biorą naszą nieuwagę, niewiedzę i naiwność. Na to także powinniśmy zwracać największą uwagę i nad tym u siebie pracować. Bowiem każdy oszust swoją ofiarę wybiera w sposób losowy i tak naprawdę nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie kolej na nas. Może nadejść to dosłownie w każdej chwili. Warto się przygotować do walki z takimi fałszywymi osobami. Można zrobić to chociażby sprawdzając do kogo należy obcy numer telefonu, który dzwoni.

Internetowa wyszukiwarka numerów

Co dowiem się z wyszukiwarki nieznanych numerów i ich abonentów?

Podstawowe informacje jakie dostarczy ci taka strona to na przykład to jakiej kategorii jest numer, który cię niepokoi. Może być on bowiem dopasowany to rodzaju takiego jak: przydatny, bezpieczny, neutralny, albo do tej nieco groźniejszej grupy, gdzie są numery: niebezpieczne i nękające. Można także zobaczyć ile razy wyszukiwany był dany numer oraz kiedy ostatni raz ktoś go poszukiwał. Taki aspekt może okazać się bardzo przydatny w kontekście poszukiwań właściciela telefonu, który nęka Cię nieproszonymi telefonami.

Jednak najbardziej pomocne okazują się być komentarze dodawane na stronie przez użytkowników. To one dają nam najszerszy przegląd sytuacji w jakiej się znajdziemy. Tam dowiemy się najwięcej o niepokojącym nas numerze i osobie, która za nim się kryje. Jakiego typu są to komentarze? Bardzo różne, zależą od tego z czym związany jest numer. Jedna z nich mogą być chociażby o treści: „Uwaga oszust, nie odbierajcie tego, no chyba, że na zawsze chcecie się pożegnać ze swoimi pieniędzmi”. Taki komentarz mówi, że jeśli odbierzemy telefon z danego numeru skończy się to dla nas utratą naszych finansów.

Inny komentarz może mieć treść tego typu: „Pod żadnym pozorem nie wysyłajcie wiadomości na ten numer, aktywujecie jakąś prenumeratę, będziecie musieli płacić za to naprawdę wiele pieniędzy, nie warto”. Są jednak także opinie w stylu: „Po odebraniu telefonu cisza, taki numer denerwuje i nęka, po wybraniu numeru pojawia się komunikat, że nie ma takiego numeru, dziwna sprawa”. Takie numery powodują zakłócenie naszego spokoju. Ich także warto unikać.