Masz szczęście, teraz możesz sprawdzić kto dzwonił

3 czerwca 2018

Sprawdzanie natrętnych połączeń

Połączenia pochodzące z nieznanych nam numerów mogą okazać się prawdziwą zmorą. Tego typu telefony, które często nas nękają to plaga dzisiejszych czasów.

Masz problem z głuchymi telefonami? A może ktoś ciągle wydzwania do ciebie z nieznanego numeru? Co stanie się kiedy oddzwonisz na numer, którego właściciela nie znasz? Pytań jest naprawdę wiele. Bowiem połączenia z obcych numerów to plaga tych czasów. Jednak pojawia się coraz więcej sposobów na to jak sobie z nimi poradzić.

Jakie telefony mogą nas niepokoić?

Jest wiele rodzajów telefonów, które powinny zmorzyć naszą czujność. Na przykład mogą być to telefony, z numerów, których właścicieli nie mamy zapisanych w pamięci naszego telefonu komórkowego. Inna opcja to numery zastrzeżone. Pojawia się pytanie czy skoro ktoś nie chce pokazywać innym swojego numeru to może ma coś na sumieniu, albo chce coś ukryć. Jednak teraz prawdziwą grozę budzą coraz częściej pojawiające się, tak zwane telefony z Afryki. Polega to na tym, że dzwoni do nas jakiś afrykański numer, może pochodzić on z dowolnego państwa na tym kontynencie. Może być to Somalia, wybrzeże kości słoniowej, czy republika południowej Afryki. Nie jest to ważne. Najgorsze jest to, że odebranie takiego połączenia i prowadzenie rozmowy może nas sporo kosztować.  Możemy zapomnieć nawet o takiej sytuacji, wyprzeć ją ze swojej pamięci, jednak na pewno przypomnimy sobie o niej wtedy, kiedy przyjdzie nam płacić wiele pieniędzy za takie połączenie.

Jak toczyć wojnę z oszustami?

Każdy z nas chce, żeby nikt nigdy go nie oszukał. Jednak jeśli przyjdzie już sytuacja, która zmusi nas do wezwania pomocy to można zrobić to na kilka sposobów. Po pierwsze, walka z oszustami działającymi za pośrednictwem telefonów odbywa się chociażby przez policję, która ściga takie osoby.

Strona do namierzania telefonu

Jednak my powinniśmy podejmować działania prewencyjne w tym  kierunku. I już zawczasu wystrzegać się połączeń z obcych numerów. Wystarczy do tego zaledwie kilka chwil, po prostu wchodzisz na odpowiednią stronę i tam wyszukujesz pełne informacje o obcym numerze. Lekkomyślność nas kosztuje, dlatego sprawdzajmy zarówno całe numery, jak i numery kierunkowe w wyszukiwarkach, a na pewno kiedyś sobie za to podziękujemy.

Kiedy możemy skorzystać z pomocy internetowej wyszukiwarki?

Po pierwsze, kiedy przytrafiają się nam sytuacje związane z niechcianymi i nękającymi nas częstymi połączeniami z obcych numerów. Używając ich dowiemy się kto chce się z nami skontaktować, będziemy mogli rozważyć także cel takiej rozmowy. Dzięki temu rozwiązaniu problemy związane z połączeniami z nieznanych numerów nie będą już nas dotyczyć. Może być to problem, ale nie nasz. Niech inni biorą z nas przykład jak się uporać z taką przykrą sytuacja. Po drugie warto po prostu przekonać się o tym jak w praktyce działają tego typu wyszukiwarki numerów. Przecież może być tak, że robi się tylko wokół nich wiele szumu a tak naprawdę ich skuteczność jest marna. Zatem po prostu skorzystaj z nich sam i dokonaj samodzielnej oceny ich działania.

Kto może dzwonić z nieznanego numeru?

Tak naprawdę za nieznanym numerem może kryć się wiele osób. Może być to ktoś z naszych bliskich, komu wyładował się jego własny telefon i teraz korzysta on z czyjegoś. Inna opcja jest taka, że może być to także nasza stara  koleżanka ze szkoły która zmieniła swój dawny numer. Może ktoś po prostu pomylił sobie nasz numer z numerem kogoś innego.