Nieznane numery telefonu to kłopot, ale nie Twój

14 maja 2018

Popularne oszustwa telefoniczne

Masz pomysł na to, jak wyszukać abonenta, który ciągle do ciebie wydzwania? Nie myśl już o tym, teraz wszystkie informacje o numerach znajdziesz online.

Masz odruch oddzwaniania na nieznane numery telefonów ? Czy raczej czekasz, aż ktoś znowu do ciebie zadzwoni z konkretnego numeru? Rozważajcie bardzo dokładnie te sprawy, ponieważ nawet jeden zły ruch może okazać się tym, który przeważy szalę i nasze kłopoty się rozpoczną na dobre.

Co może grozić nam przez telefon?

Coraz częściej w prasie, radio i telewizji pojawiają się informacje o nowych formach działań, które podejmują oszuści. Do operatorów sieci komórkowych i telefonicznych coraz częściej docierają informacje, skargi i niezadowolenia klientów, którzy skarżą się, że posiadają oni coraz to więcej nieodebranych połączeń z nieznanych numerów. To zjawisko nabiera obecnie coraz bardziej niepokojącego wymiaru. Dlatego warto jest poświęcić choć jedną chwilę i bliżej mu się przyjrzeć. Wtedy wszystko stanie się dla nas jasne jak słońce.

Jak nie dać się oszukać?

Oszuści mają wiele metod. Jednak tą, która jest teraz bardzo powszechna można opisać, jako metodę oszukiwania użytkowników usług telefonicznych, najczęściej takie sytuacje dotyczą abonentów sieci telefonii komórkowych. Wszystko to opiera się o to, że oszuści pragną wykorzystać nasze częste skłonności do oddzwaniania na nieodebrane połączenia. Takie połączenia przychodzą do nas zwykle w wielu nietypowych porach, na przykład późnym wieczorem lub w godzinach nocnych. Już to powinno wzbudzić nasze wątpliwości. Jest to jednak celowe działanie.

Nieznane połączenia telefoniczne

Bowiem my zawsze jak wstajemy rano mamy odruch patrzenia na nasz telefon. Kiedy widzimy, że ktoś w nocy do nas dzwonił  w nocy to z rana pierwsze co robimy to po prostu oddzwaniamy. Robimy to automatycznie i często nie zdajemy sobie sprawy z czym może się to dla nas wiązać. A konsekwencje mogą być naprawdę przykre. Warto zatem dwa razy wcześniej rozważyć czy opłaca nam się oddzwaniać na obcy numer oraz go odbierać. Dlatego pamiętaj, że wszystkie takie obce numery znajdują się w internetowych bazach, są to elektroniczne wyszukiwarki numerów, które nie raz mogą nas wspomóc w walce z częstymi połączeniami z obcych numerów.

Jak można dowiedzieć się, kto do ciebie dzwonił?

Można zrobić to na przynajmniej kilka sposobów. Jednak najbardziej powszechne są te dwa, o których teraz tutaj przeczytasz. Ten pierwszy polega na tym, aby użyć jednej z coraz bardziej popularnych ostatnio mobilnych aplikacji na telefon. Możesz ją zainstalować na swoim telefonie i korzystać z niej w razie potrzeby, oprócz zainstalowania tej aplikacji, aby działała ona poprawnie musisz także mieć stałe połączenie z Internetem.

Wtedy, w razie kiedy będzie dzwonił do ciebie taka aplikacja zadziała po prostu natychmiastowo. W tym samym czasie, kiedy wykonywane jest do nas jakieś połączenie z obcego numeru aplikacja zaczyna działać. Prowadzi ona wyszukiwania w swojej bazie numerów. Jeśli numer, który nas nęka będzie się tam znajdywał to dowiemy się od razu czyj to numer. Inne rozwiązanie to skorzystanie z internetowej wyszukiwarki obcych numerów. Wszystko, czego potrzebujesz do jej poprawnego użycia to Internet oraz jakieś mobilne urządzenie, na przykład laptop, komputer, telefon komórkowy albo tablet.

Potem wystarczy wejść na jeden z takich serwisów do wyszukiwania numerów tego typu. Następnie w odpowiednim miejscu trzeba dokładnie, cyfra po cyfrze przepisać numer, który tak często nas niepokoi. Potem prowadzone są poszukiwania tego numeru w bazie, jednak to zadanie nie należy już do nas tylko do wyszukiwarki. Po zakończeniu przez nią dokonywania takich poszukiwań otrzymamy pełną relację i stały zestaw informacji dotyczący tego kto może być właścicielem tego numeru. Będzie tam wiele komentarzy na jego temat, oceny dokonane przez innych użytkowników, ilość wyszukiwań danego numeru, a nawet kategoria do jakiej przyporządkowano dany numer.