Poznaj każdy nieznany numer i to bez problemu

8 maja 2018

Niechciane smsy

Jak odszukać każdy obcy numer i jego właściciela? Teraz jest to możliwe. Skorzystaj ze strony internetowej, która wyszukuje nieznane numery online.

Wszyscy na co dzień korzystamy z telefonów komórkowych. To podstawowe mobilne urządzenie, z którym nierozerwalnie jesteśmy związani praktycznie w każdym aspekcie naszego życia. W związku z tym można pokusić się o stwierdzenie, że niemal wszyscy z nas brali udział w sytuacji, kiedy to dzwonił do nas ktoś z numeru, który nie jest jeszcze nam znany. Jednak mogło być też nieco inaczej i w określonym momencie nie mieliśmy możliwości odebrać naszego telefonu i przeprowadzić rozmowy. Potem oczywiście patrzymy na naszą komórkę, a tam nieodebrane połączenie, jednak pochodzi ono z jakiegoś całkowicie nieznanego nam ciągu cyfr. Jest to zapewne czyjś numer, ale nie wiemy dokładnie do kogo on należy. Nigdy nie wiadomo co robić w takich sytuacjach. Zatem poznaj podstawowe reguły postępowania z dręczącymi nas SMSami oraz połączeniami telefonicznymi.  

Nie tylko uporczywe telefony, ale także niechciane wiadomości tekstowe

Posiadanie telefonu komórkowego niesie za sobą wiele korzyści, ale również posiada negatywne strony. Najczęściej powodem naszych kłopotów w tym względzie są nękające nas połączenia pochodzące z nieznanych nam wcześniej numerów. Pochodzą one od osób, które nie znamy. Zakłócają nasz spokój i powodują miliony myśli w naszej głowie. W takich sytuacjach nie wiemy co robić, czy odbierać telefon czy lepiej nie. Tyczy się to również oddzwaniania, które  tak samo może okazać się problematyczne i kłopotliwe.

Naciągacze telefoniczni

Bowiem wystarczy czasem jedynie jedna rozmowa, aby potem być skazanym na płacenie wysokich rachunków za połączenia telefoniczne. Wszędzie istnieją przecież oszuści, także ci, którzy dzwonią do nas przez telefon. Dlatego warto uważać, jednak nie tylko na połączenia telefoniczne z obcych numerów. Także znane nam wszystkim i tak często wysyłane przez nas wiadomości tekstowe, czyli popularne SMSy mogą okazać się wyjątkowo groźne. Czasem, kiedy odpiszemy na taką wiadomość może dojść do uruchomienia przez nas funkcji Premium, która jest bardzo kosztowna, a my nie będziemy zdawać sobie sprawy z tych kosztów.

Jak działają oszuści telefoniczni, którzy dzwonią z obcych numerów?

Mechanizm ich działania jest tak naprawdę bardzo prosty. Na przykładzie można opisać to następująco. Dzwoni do nas telefon z obcego nam numeru. Potem my odbieramy i wówczas okazuje się, że jest to nic innego jak głuchy telefon. Może być tak, że mamy jakieś nieodebrane połączenie z nieznanego nam numeru. Potem oddzwaniamy na niego i zaczynają się nasze kłopoty. Przebiega to w następujący sposób, że im my dłużej się nie rozłączamy tym więcej pieniędzy nabijają nam oszuści. Czasem nawet już samo odebranie połączenia jest groźne.

Czasem przy tego typu połączeniach jest używana jeszcze inna forma oszustwa, która polega na tym, że automat emituje dźwięk zakończonego połączenia, a tak naprawdę dalej ono trwa, a nasz rachunek tylko się wydłuża. To my jak najszybciej musimy zakończyć połączenie i wcisnąć czerwoną słuchawkę. Trzeba zawsze pamiętać o tym, że aby tacy oszuści zaczęli nam naliczać opłatę niewiele potrzeba. Oczywiście nigdy w takim wypadku nie porozmawiamy z żywym człowiekiem, wszystko obsługują automatyczne automaty, które tworzone są po to, żeby nas oszukiwać.