Weryfikacja nieznanych numerów to nic trudnego

21 maja 2018

Internetowa wyszukiwarka numerów

Twój kłopot to niechciane połączenia od nieznanych osób? Weź sprawy w swoje ręce. Sprawdź wszystkie obce numery w internetowej wyszukiwarce numerów.

Każda ze stron, które w wirtualnej rzeczywistości funkcjonują, jako wyszukiwarki numerów są do siebie podobne. Mimo, że pewnie mają nieco inne nazwy oraz odmienną szatę graficzną to mają dużo cech wspólnych. Po pierwsze, możemy znaleźć na nich bardzo podobne informacje. Po drugie, wszystkie one są tworzone przez swoich użytkowników. A po trzecie, wszystkie mają jeden kluczowy i główny cel, mianowicie chcą pomóc nam wszystkim, którzy korzystają z Internetu i jednocześnie posiadają problemy z połączeniami pochodzącymi z nieznanych i obcych numerów telefonów. Po czwarte ogólny schemat funkcjonowania i działania takiej strony jest ten sam. Dzięki temu umiejąc korzystać z jednej strony, będziemy potrafili się poruszać po każdej z nich.

Co można wyszukać na takich stronach?

Pierwsze co należy zrobić wchodząc na stronę, która jest wyszukiwarką numerów to wpisanie cyfr, które tworzą nękający nas numer. Potem klikamy wyszukaj ten numer i widzimy wyniki wyszukiwań, które przeprowadziła dana strona. Widnieją tam na przykład komentarze różnej treści, pomagają nam one zweryfikować kto może znajdywać się po drugiej stronie słuchawki. Są one różnego typu, na przykład: „Dzwoni co chwila, a jak odbieram to momentalnie się rozłącza”, „Ktoś prowadzący statystyki radiowe, zadają kilka pytań”, „Dręczy mnie już od tygodnia głuchymi telefonami, mam tego dość”, lub „Dzwonią z jakiegoś banku, podobno mają jakąś niesłychanie atrakcyjną promocję, ale ja chyba nie dam się nabrać”.

Tajemniczy numer telefonu

Jednak jeszcze jeden aspekt przedstawiony na stronie może nam się przydać przy ocenie jakiegoś numeru. Mianowicie chodzi tutaj o to szczegółowe statystyki o numerach telefonów. Jeden aspekt to przestawienie numerów, które są najczęściej wyszukiwane przez użytkowników oraz komentowane przez nich. Rekordowe jest zwykle kilka takich numerów, mają one wykreślania o wielkości ponad dwudziestu tysięcy, a niektóre nawet trzydzieści tysięcy wyświetleń. Są to imponujące liczby i pokazują tylko, które numery są najbardziej niebezpieczne.

Jakie dane o numerze są w zestawieniu?

Pierwsze co na temat numeru powinno rzucić się nam w oczy to do jakiej kategorii można go zaliczyć. Będzie ona jedną z następujących albo w inny sposób podobnie określonych: niebezpieczny, nękający, przydatny, neutralny lub bezpieczny. Już to wiele na powinno powiedzieć. Mało tego będziemy mogli zobaczyć także zestawienie, które pokaże jaki procent poszczególnych numerów stanowią wszystkie, które zebrane są w konkretnej bazie numerów. Na pewno najwięcej będzie tych niebezpiecznych i nękających numerów. Najmniej zatem będzie tych bezpiecznych numerów kontaktowych. Ponadto dowiemy się także ile razy był wyświetlany, wyszukiwany i oceniany dany numer.