Wyszukaj nieznany numer w obszernej bazie numerów

13 maja 2018

Wyszukiwarka obcych numerów

Połączenia z nieznanych ci numerów telefonów to zmora wielu z nas. Dzisiejsze czasy dają możliwość internetowego wyszukania kto niepokoi nas telefonami.

Jeśli miałeś kiedyś problemy związane z tym, że ktoś nękał Cię połączeniami pochodzącymi z obcego numeru to pewnie chciałeś zrobić wszystko, żeby dowiedzieć się kto do ciebie dzwonił. Jednak czasem naprawdę ciężko jest dowiedzieć się kto znajduje się po drugiej stronie słuchawki. Pocieszenie jest takie, że w dzisiejszych czasach istnieją sposoby na to, żeby odkryć kto chce się z nami w taki sposób skontaktować. Zatem nie ma co się martwić, trzeba tylko wypróbować jedną z dostępnych metod.

Jakie są sposoby na znalezienie właściciela nieznanego numeru?

Istnieje kilka takich sposobów. Jedną się mniej znane, a inne bardziej popularne. Jedne z nich są także bardziej skuteczne, a inne rzadko kiedy odnajdują nieznany nam numer. Ale naprawdę warto z  nich skorzystać. Możemy wybrać chociażby zainstalowanie na swoim telefonie komórkowym jednej z mobilnych aplikacji służących w tym celu. Działają one tak, że w momencie kiedy są uruchomione i dzwoni do nas jakiś obcy numer aplikacja w tym samym czasie prowadzi wyszukiwania tego kontaktu w bazie.

Dzięki temu od razu możemy dowiedzieć się kto to dzwoni. Inny sposób, to jeśli mamy jakieś nieodebrane połączenie z obcego numeru to możemy poszukać jego właściciela na portalach społecznościowych, które są teraz niezwykle popularne i wybierane przez wielu internautów. Będzie można się zdziwić jak wiele informacji na swój temat udostępniają tam różne osoby, między innymi podają one publicznie swoje numery telefonów. Wcale nie dbają oni o swoją prywatność, może wydawać się to straszne.

Wykrywanie nieznanego numeru

Mimo wszystko najczęściej osoby, mające problem z obcymi numerami wybierają wyszukiwarki dostępne w Internecie na wielu serwisach i portalach. Zachęca ich na pewno prostota działania takiego rozwiązania. Wystarczy wpisać adres takiej strony, potem wpisujemy numer, którego szukamy i rozpoczynają się wyszukiwania. Po chwili możemy ujrzeć wyniki wyszukiwań i dowiedzieć się kto tak usilnie pragnie się z nami  w jakieś sprawie skontaktować. Wszystko zależy od tego, czy to czego poszukujemy będzie w bazie konkretnej strony.

Co znajdę w internetowej wyszukiwarce obcych numerów?

Przykładowo takie zestawienie to właśnie wszystkie numery, które umieszczone zostały w danej wyszukiwarce numerów. Bez względu na to czy ma ona postać mobilnej aplikacji do zainstalowania na telefonie komórkowym czy po prostu zwykłej witryny internetowej, takiej jak inne, tylko o określonej tematyce. Skąd biorą się tam te wszystkie dane? Są one dodawane tam przez innych użytkowników, takich jak ty. Bowiem każdy może dodać tam nowy numer i komentarz do niego. Ty także możesz podzielić się swoim doświadczeniem z innymi.

Każda osoba, która wpisze tam jakiś nowy numer musi dopasować go do określonej kategorii. Następnie musi opatrzyć go jakimś komentarzem. Tam wyrazi swoją opinię i ocenę na temat abonenta związanego z danym numerem. Komentarze są różne, jednak pomagają dowiedzieć się do kogo należy numer. Jednak oczywiście nie będzie to określenie wprost takiej osoby, z imienia i nazwiska. Nie pozwala na ochrona danych osobowych. Treść komentarzy opisowo wskazuje kto może być, może być to coś w stylu: „To firma, która chce nas zaprosić na pokaz”, „To ankieter, chce nam zadać kilka pytań”, „Nie warto odbierać, można wiele stracić, to typowy oszust”.