Od teraz obce dla ciebie numery nie będą już istniały

22 maja 2018

Sposób na nękające telefony

Każdy marzy o tym co najlepsze. Nic dziwnego. Wybierz więc najlepszą wyszukiwarkę nieznanych numerów i dowiedz się kto pragnie się do ciebie dodzwonić.

Obecnie, jest wiele sposobów na to, aby sprawdzić do kogo należy numer, który nas niepokoi. Można zrobić to w elektronicznej, internetowej książce telefonicznej. Można wykorzystać informacje z portalów społecznościowych. Przydatne mogą okazać się także równego rodzaju fora internetowe. Pamiętajmy, że w Internecie nie jesteśmy anonimowi. Trzeba zwrócić uwagę także na mobilne aplikacje, które, jeśli są zainstalowane na naszym telefonie mogą od razu sprawdzać, kto stoi za obcym nam numerem, który do nas wydzwania.

Jaki jest najlepszy sposób?

Kiedy dzwoni do nas ktoś z jakiegoś podejrzanego numeru, albo wydzwania do nas o dziwnych porach lub robi to bardzo często to musimy uświadomić sobie, że możemy mieć problem. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak po prostu wziąć sprawy w swoje ręce i zlokalizować właściciela takiego uporczywego telefonu. Można zrobić to najlepiej korzystają z internetowej wyszukiwarki nieznanych numerów. A takich stron jest w Internecie naprawdę wiele, przekonaj się sam.

Co można dowiedzieć się z takiej strony internetowej?

Jest tam naprawdę wiele informacji. Po pierwsze być może dowiemy się kto chciał się z nami skontaktować. Wtedy nie będziemy już mieli żadnych kłopotów. Wszystko jednak zależy od naszego szczęścia oraz od tego, czy numer, którego poszukujemy będzie znajdywał się w bazie numerów na stronie, którą wybierzesz. Dowiemy się tam na przykład do jakiej kategorii należy numer, który zakłóca nasz spokój. Może być on jednym z następujących numerów: neutralny, bezpieczny, przydatny, nękający lub niebezpieczny.

Kontrola telefonu

Zobaczysz także zestawienie, które pokaże ci jaki procent wszystkich numerów stanowią te numery, które mogą nas niepokoić. Oczywiście najwięcej będzie numerów niebezpiecznych, a najmniej tych, które mogą okazać się pozytywne. Znajdziesz tam także bardziej lub mniej obszerne komentarze. One w całości pokażą nam, do kogo należy taki numer, a także mogą pokazać w jakim celu dana osoba do nas wydzwaniała. Wtedy już będziemy wiedzieli czy odbierać taki numer, czy raczej go zignorować.

Każdy nieznany numer może być niebezpieczny

Jednak kiedy możemy powiedzieć, że jesteśmy zagrożeni jakimiś połączeniami z obcych numerów albo wiadomościami tekstowymi pochodzącymi z nieznanych nam numerów. Bo właśnie w tym miejscu warto podkreślić, że negatywne konsekwencje może przynieść nam nie tylko połączenie telefoniczne z takiego numeru, ale równie niebezpieczne są wiadomości reklamowe albo promocyjne o różnej treści. Jakie więc numery powinny wzbudzić nasze zastanowienie. Po pierwsze podejrzenia powinny budzić oczywiście wszystkie numery, których po prostu nie znamy. Druga kwestia, to długość numeru, im dłuższy numer tym jest ona bardziej dla nas dziwny, co może być równoznaczne z tym, że jest on także niebezpieczny. Kolejna sprawa to czas o jakim dzwoni do nas konkretny numer.