Dowiedz się szybko kto chciał się z tobą skontaktować

26 maja 2018

Ochrona przed nieznanym numerem

Nie masz za dużo czasu, ale chcesz się dowiedzieć kto dzwoni do Ciebie z nieznanego numeru? Skorzystaj z wyszukiwarki numerów i dowiedz się wszystkiego.

Przyszły teraz czasy, w których co rusz widzimy jakieś nowe rozwiązani technologiczne. Posiadamy także stały dostęp do Internet, nie tylko w swoim domu, ale nawet poza nim. Nikt z nas nie rozstaje się także ze swoim prywatnym telefonem komórkowym. Ma go niemal każda osoba, dzieci i osoby dorosłe. Możemy na nim słuchać muzyki, grać w gry i wyszukiwać informacji w Internecie. Jednak przede wszystkim służy on nam do komunikacji z innymi osobami, możemy do nich dzwonić lub wysyłać wiadomości tekstowe. Jednak jest także ciekawa zależność wskazująca, że im więcej posiadamy tych mobilnych urządzeń tym na większe niebezpieczeństwo jesteśmy narażeni. Związane może ono być chociażby z połączeniami z nieznanym nam numerów, czyli od obcych nam osób i abonentów.

Nawet oszuści idą z biegiem czasu, przekonaj się o tym sam!

Wraz z rozwojem Internetu i pojawieniem się nowych technologii czekają na nas coraz to nowsze i bardziej rozwinięte zagrożenia. W Internecie mogą ukraść naszą tożsamość lub mogą chcieć kontaktować się z nami osoby, które nie są tym, za kogo się podają. Jednak nie tylko ten wynalazek niesie za sobą masę niebezpieczeństw. Również tak bardzo popularne teraz telefonu komórkowe mogą doprowadzić nas do zguby. Bowiem oszuści niezwykle upodobali sobie to mobilne urządzenie. I mim, że niektóre sposoby na naciąganie i oszukiwanie ludzi są niezmienne to pojawiają się także ich nowe wersje, bardziej dopasowane do dzisiejszych czasów.

Oszustwa telefoniczne

Dawniej przychodziły do nas mejle, które informowały nas o jakimś spadku, który ktoś nam ofiarował, a my nadal go nie odebraliśmy. Każdy chyba pamięta taki sposób oszukiwania. Ten przekręt nazywano nigeryjskim, czyli takim o afrykańskich korzeniach. Teraz również ten kontynent jest wykorzystywany w przekrętach telefonicznych. Brzmi niesamowicie? Ale tak jest naprawdę, polega to bowiem na tym, że dzwoni do nas ktoś, kto posługuje się numerem zarejestrowanym w jednym z afrykańskich krajów. My niczego nieświadomi odbieramy taki telefon. Czasem robimy jedynie tyle, czasem próbujemy dowiedzieć się kto chciał z nami rozmawiać. Jednak potem okazuje się, że była to typowa podpucha i musimy płacić teraz wysokie rachunki.

Skąd jakiś oszust ma mój numer?

Jest wiele sposobów, na które oszuści zdobywają nasze prywatne numery. Po pierwsze można znaleźć je na naszych profilach w portalach społecznościowych, gdzie przecież tak niesłychanie chętnie udostępniamy o sobie aż tyle prywatnych informacji. Mało tego, czasem ochrona prywatności w Internecie jest tak słaba, że wystarczy w Google wpisać nasze imię i nazwisko a numer do nas wyświetli się w kilka chwil.