Sprawdź kto dzwonił z nieznanego numeru

28 maja 2018

Odszukiwanie nieznanych numerów

Masz częste połączenia pochodzące z nieznanego numeru? A może masz mnóstwo nieodebranych połączeń od osoby której nie znasz? Teraz nie będzie to problemem.

Kiedy jesteś w pracy lub w szkole nie możesz pozwolić sobie na to, żeby ktokolwiek przeszkadzał Ci w twoich obowiązkach. Dlatego też zapewne bardzo często jest tak, że dzwoni telefon a Ty po prostu nie masz czasu, żeby go odebrać. To nic dziwnego, skoro jesteś zajęty nie możesz odrywać się od swojej pracy, bo możesz zostać za to ukarany. Jednak co dzieje się u ciebie później? Zerkasz po skończonej pracy na ekran swojego telefonu i widzisz nieodebrane połączenia. Jednak twój niepokój budzi to, że pochodzą one z nieznanego numeru.

Ile razy miała w twoim życiu miejsca taka lub bardzo podobna sytuacja? Co zwykle wtedy robisz? Oddzwaniasz na ten numer, mimo, że go nie znasz, czy po prostu ignorujesz ten telefon? Jednak jest też bardzo możliwe, że przydarzyło Ci się coś trochę innego, jednak również związanego z połączeniami od nieznanych abonentów. Mogła zajść ona w następujący sposób: dałbyś radę w danej chwili odebrać, ale nie robisz tego, ponieważ nie znasz tego numeru, który widnieje na wyświetlaczu. Sytuacje tego typu są dosyć popularne w ostatnich czasach. I co wtedy robisz? Klikasz przycisk odbierz, albo ignoruj, a wybór tutaj należy do ciebie.

Co można zrobić, jeśli masz telefony z nieznanych telefonów?

W takiej sytuacji najlepiej byłoby się po prostu dowiedzieć, do kogo należy taki numer telefonu. Jeśli nie mamy zapisanego go w pamięci naszego telefonu to przecież nie ma co się domyślać. To byłoby nic innego jak zwykłe wróżenie z fusów. Najlepsze rozwiązanie to jakieś profesjonalne sprawdzenie, czy gdzieś jest określone wprost kto jest abonentem, do którego przypisany jest jakiś konkretny numer telefonu. Pozwoliłoby się to wyzbyć wszelakich wątpliwości i niepokojów w tej kwestii. Kiedy już na sto procent wiedzielibyśmy jaka osoba znajduje się po drugiej stronie słuchawki sytuacja by się nam rozjaśniła. Moglibyśmy wtedy już na podstawie sprawdzonych informacji i danych określić czy bardziej opłacalne jest odebranie telefonu czy lepsze jest jego zignorowanie. Od dzisiaj jest to możliwe w Internecie.  

Baza numerów telefonu

Co dowiesz się z bazy nieznanych numerów?

Grzechem byłoby nie wskazać na to, że znalezione w wyszukiwarkach nieznanych numerów informacje mogą okazać się naprawdę kluczowe w naszej sytuacji. Pytanie zatem pojawia się dotyczące tego, jakie dokładnie dane znajdziemy w takich wyszukiwarkach i zestawieniach numerów. Po pierwsze, podstawowa i główna rzecz jaką tam znajdziemy to różnego rodzaju numery. Są one nam początkowo nieznane, jednak dzięki takim wyszukiwarkom może się to zmienić. Są tam również kategorie w jakich pogrupowane są dodawane przez użytkowników strony numery.

Zatem pierwsze co trzeba zrobić znajdując się na takiej stronie to wpisanie nieznanego na numeru. Jeśli poszczęści się nam i szukany przez nas numer otrzymamy na jego temat pełen zestaw informacji różnego rodzaju. Dowiemy się na przykład tego jaki jest numer, który do nas dzwonił. Bowiem osoby, które dodają nowe numery muszą oznaczyć je w pewien sposób. Najczęściej robią to poprzez określenie ich jako bezpieczne oraz neutralne, jeśli proponują odebranie takiego numeru. Natomiast, jeśli chcą wskazać innym, żeby nie odbierali pewnych numerów to piszą, że są one: niebezpieczne, czy nękające. Już taka początkowa weryfikacja to wielka pomoc.

Może ona zostać potwierdzona i wzmocniona chociaż przez zapoznanie się z dodatkowymi komentarzami, które także można znaleźć na takich serwisach. Tam użytkownicy już bardziej szczegółowo i obszerniej piszą co wiedzą na temat danego numeru oraz abonenta, który posiada ten numer. Wtedy mamy już pełen obraz tego, kto chce się z nami skontaktować. Warto dodać, że te powyższe informacje dotyczą numerów telefonów, ale nie tylko tych, z których ktoś do nas dzwoni. Dotycząc one także numerów, z których ktoś wysyła do nas niechciane wiadomości tekstowe, będące najczęściej niezamówioną przez nas informacji handlową i reklamą.